Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Szpiczak mnogi (inaczej szpiczak plazmocytowy, choroba Kahlera) to choroba, którą na początku łatwo pomylić z przeziębieniem. Dopiero badania krwi ujawniają, z jakim przeciwnikiem mamy do czynienia. To choroba nowotworowa, ale w porę wykryta daje się opanować. Sprawdź, jakie są przyczyny choroby Kahlera i jakie są objawy szpiczaka mnogiego.

  2. Szpiczak mnogi, szpiczak plazmocytowy, choroba Kahlera (łac. myeloma multiplex) – nowotwór układu krwiotwórczego charakteryzujący się klonalną proliferacją atypowych plazmocytów zwykle produkujących immunoglobulinę monoklonalną. Rzadziej produkują jedynie łańcuch lekki przeciwciała lub występują w postaci niewydzielającej ...

  3. 6 paź 2015 · SPIS TREŚCI. Przyczyny choroby. Objawy. Leczenie. Jałowa martwica kości u dorosłych. Choroba Kohlera ma bardzo wiele odmian, ale najczęściej rozpoznaje się martwicę kości udowej, którą nazywa się chorobą Perthesa. Inny popularny tym to choroba Kohlera I, która jest jałową martwicą kości łódkowatej stopy.

  4. 14 lip 2017 · Choroba Köhlera I to jałowa martwica kości łódkowatej zlokalizowanej w obrębie stopy. Choroba najczęściej występuje u dzieci w wieku 3–12 lat, częściej u chłopców. Choroba Köhlera II (choroba Freiberga-Köhlera II) to jałowa martwica kości śródstopia (II lub, rzadziej, III kości śródstopia) również należąca do młodzieńczych martwic kości.

  5. 5 kwi 2022 · Szpiczak mnogi (szpiczak plazmocytowy, choroba Kahlera) to jeden z nowotworów złośliwych układu krwiotwórczego o wieloetapowym i charakterystycznym obrazie klinicznym. Pojawia się najczęściej u mężczyzn po 70. roku życia. Wywodzi się z komórek układu odpornościowego odpowiadających za wytwarzanie przeciwciał.

  6. 28 gru 2023 · Szpiczak plazmocytowy jest też określany jako szpiczak mnogi albo choroba Kahlera. W literaturze można też spotkać się ze skrótem PCM od angielskiego plasma cell myeloma oraz MM od Multiple Myeloma. Jest to nowotwór złośliwy krwi i szpiku kostnego.

  7. 23 wrz 2019 · Jałowa martwica głowy II kości śródstopia nazywana jest inaczej chorobą Köhlera II. Jest to dolegliwość charakteryzująca się obumieraniem tkanki kostnej oraz tkanki chrzęstnej bez wpływu chorobotwórczych drobnoustrojów. Choroba Köhlera II atakuje najczęściej nasady kości rozwijających się dzieci oraz młodzieży.