Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Choroba Webera-Christiana (choroba Pfeifera-Christiana-Webera) – choroba będąca jedną z postaci zapalenia tkanki tłuszczowej (postać samoistna). Po raz pierwszy została opisana w 1892 przez Victora Pfeifera. W latach 20. XX wieku Frederick Parkes Weber i Henry Christian opisali podobne przypadki.

  2. Leczenie zapalenia tkanki podskórnej Webera i Christiana polega przede wszystkim na podawaniu glikokortykosteroidów. Dodatkowo stosuje się antybiotyki o szerokim spektrum działania, a kiedy zmiany są znacznie nasilone, podawać można leki immunosupresyjne, np. metotreksat, cyklofosfamid lub azatioprynę.

  3. 10 sie 2023 · Najczęstsza jest postać samoistna (choroba Webera i Christiana); występuje zwykle u kobiet rasy białej. Główny objaw: bardzo bolesne guzowate zmiany w tkance podskórnej, umiejscowione przeważnie na kończynach, rzadziej w okolicy tułowia. Rzut choroby jest często poprzedzany bólem stawów i mięśni oraz stanem podgorączkowym.

  4. Zmiany zazwyczaj ustępują bez leczenia, ale ponowne włączanie GKS jest kontrowersyjne. 5) idiopatyczne: choroba Webera i Christiana (zrazikowe zapalenie tkanki podskórnej z bolesnymi naciekami i guzami zapalnymi, głównie w obrębie kończyn, zanikają z pozostawieniem wklęsłych blizn.

  5. choroba Vilanova; II: zajęcie zrazików tkanki tłuszczowej choroba Webera-Christiana; zespół Rothmanna-Makaia; zapalenie związane z niedoborem alfa1-antytrypsyny i chorobami trzustki; III: postać mieszana lupus profundus; IV: zapalenie naczyń

  6. 3 lip 2019 · Naczyniak krwionośny specyficzny dla naczyniakowatości twarzowo-mózgowej Sturgea-Webera to tzw. naczyniak płaski leżący w poziomie skóry, najczęściej jednostronnie na karku bądź twarzy. Zmiany skórne w przebiegu zespołu SWS określa się jako zmiany typu plamy czerwonego wina ( port wine naevus ).

  7. Najczęściej rozpoznaje się typ samoistny schorzenia (choroba Webera i Christiana), który objawia się bolesnymi zmianami o charakterze guzowatym w tkance podskórnej, zlokalizowanymi najczęściej w obrębie kończyn dolnych, a rzadziej na tułowiu. Schorzenie dotyczy przeważnie kobiet rasy białej.

  1. Ludzie szukają również