Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Cieśnina Duńska cieśnina położona pomiędzy Grenlandią (na północnym zachodzie) a Islandią (na południowym wschodzie). Długa na 480 km i szeroka na 290 km w najwęższym miejscu, łączy Ocean Arktyczny z Oceanem Atlantyckim. Przepływa przez nią zimny Prąd Wschodniogrenlandzki, niosący pak i góry lodowe z Oceanu Arktycznego.

  2. Cieśniny Bałtyckie albo Cieśniny Duńskie [1] [2] – zespół cieśnin i zatok na Morzu Bałtyckim między półwyspami Jutlandzkim a Skandynawskim : Kattegat. Sund. Wielki Bełt. Mały Bełt. Cieśniny te wraz z Skagerrakiem łączą Morze Północne z Morzem Bałtyckim.

  3. Biologia. Geografia. państwa. Bałtyckie, Cieśniny. Encyklopedia PWN. Cieśniny Bałtyckie, Duńskie, Cieśniny, system cieśnin i zatok między Półwyspem Jutlandzkim a Półwyspem Skandynawskim;

  4. 12 lis 2023 · Poznajmy największy wodospad na świecie, który zlokalizowany jest w Cieśninie Duńskiej oddzielającej Islandię od Grenlandii. Tamtejsza olbrzymia katarakta jest wysoka na kilka kilometrów i przelewają się przez nią miliony metrów sześciennych wody na sekundę. Jakub Zygmunt. 12.11.2023 · Przeczytasz w 7 minut. Zdjęcie ilustracyjne.

  5. 'Cieśnina Duńska' - Znaleźliśmy 40 haseł do krzyżówki tego określenia. Najlepsze hasło: 'Kattegat'.

  6. Dunraven. Brytyjski statek parowy, zbudowany w roku 1873 w stoczni w Newcastle upon Tyne. Przewożąc przyprawy i złoto z Indii, zatonął w roku 1876, po uderzeniu w rafę. Leży na głębokości 30 m w pobliżu rafy, obrócony do góry dnem. Wrak ma 80 m długości i 10 m szerokości. Thistlegorm. Statek handlowy zbudowany w 1940 r.

  7. Pogoda -5°. Cieśnina Duńska cieśnina położona pomiędzy Grenlandią a Islandią. Długa na 480 km i szeroka na 290 km w najwęższym miejscu, łączy Ocean Arktyczny z Oceanem Atlantyckim. Przepływa przez nią zimny Prąd Wschodniogrenlandzki, niosący pak i góry lodowe z Oceanu Arktycznego.