Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 28 wrz 2012 · Cmentarz w Palmirach to przejmujący las krzyży, po części tablic z sześcioramienną gwiazdą. Na niektórych nazwiska zidentyfikowanych ofiar, na większości tylko data egzekucji. Urna na symbolicznym ołtarzu zawiera ziemię z miejsc, gdzie ofiary zostały zamordowane.

  2. Cmentarz w Palmirach – miejsce pamięci narodowej z grobami przeszło 2 tysięcy Polaków, zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej, w okresie od 1939 do 1943, zlokalizowany na południe od wsi Palmiry w Gminie Czosnów w województwie mazowieckim w Kampinoskim Parku Narodowym.

  3. palmiry.muzeumwarszawy.pl › cmentarz-w-palmirachCmentarz w Palmirach

    Wykaz nazwisk osób zidentyfikowanych spoczywających na cmentarzu w Palmirach. Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ...

  4. Opis: Cmentarz - mauzoleum w Palmirach stanowi miejsce pamięci narodowej, powstałe w 1948 roku. Na ogromnej polanie, wśród sosnowego lasu, znajduje się ponad 2 tysiące grobów Polaków, zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej. Tablica informacyjna na cmentarzu podaje liczbę 2115 ofiar tragedii. Trochę historii...

  5. Palmiry - Miejscowość, Cmentarz, Puszcza. Historia miejscowości i cmentarza położonego w głębokim lesie. Ciekawostki najbliższej okolicy, atrakcyjne miejsca oraz opisy szlaków turystycznych Kampinoskiego Parku Narodowego….

  6. 26 lis 2020 · Cmentarz w Palmirach to jedno z najbardziej znanych w Polsce miejsc zbrodni niemieckich w czasie II wojny światowej. Tu, na terenie Puszczy Kampinoskiej, zostało rozstrzelanych 1757 osób. Dla upamiętnienia tamtych tragicznych wydarzeń, obok cmentarza powstało Muzeum Walki i Męczeństwa w Palmirach.

  7. Cmentarz w Palmirach – miejsce pamięci narodowej z grobami przeszło 2 tysięcy Polaków, zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej, w okresie od 1939 do 1943, zlokalizowany na południe od wsi Palmiry w Gminie Czosnów w województwie mazowieckim w Kampinoskim Parku Narodowym.