Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Cmentarz Żołnierzy Włoskich w Warszawie. Uroczystość poświęcenia cmentarza w czerwcu 1930 roku. Cmentarz Żołnierzy Włoskich w Warszawie ( wł. Cimitero militare italiano a Varsavia) – nekropolia znajdująca się w warszawskiej dzielnicy Bielany, przy ul. Marymonckiej 40. Opis.

  2. warszawawobiektywie.pl › cmentarz-zolnierzy-wloskichCmentarz Żołnierzy Włoskich

    9 sie 2021 · Cmentarz Żołnierzy Włoskich. Cmentarz Żołnierzy Włoskich powstał w 1926 roku i na jego terenie pochowani są żołnierze, którzy zginęli na terenie Polski podczas pierwszej i drugiej wojny światowej. Między innymi pochowani są tutaj generałowie włoscy rozstrzelani w Kuźni Żelechowskiej w styczniu 1945 roku przez SS.

  3. Cmentarz założono na przedpolu dawnego Fortu I (Bielany) Twierdzy Warszawa. Pogrzebano na nim Włochów wziętych w niewolę przez Austriaków w czasie I wojny światowej i zmarłych na ziemiach Polski. W latach 1915-18 odbyło się tu łącznie 868 pogrzebów.

  4. Cmentarz powstał w 1926 roku, na peryferiach miasta. Obecnie, znajduje się na warszawskich Bielanach. Cmentarz, którego powierzchnia wynosi 0,8 ha, został zaprojektowany przez Biuro Techniczne Komisariatu Głównego do Spraw Cmentarzy Wojskowych w Rzymie, a sfinansowany przez włoski rząd.

  5. 2 lis 2023 · Cmentarz Żołnierzy Włoskich został zaprojektowany przez Biuro Techniczne Komisariatu Głównego do Spraw Cmentarzy Wojskowych w Rzymie. Obiekt o powierzchni 0,8 ha powstał w 1926 roku na przedpolu dawnego Fortu I Bielany Twierdzy Warszawa.

  6. Cmentarz Żołnierzy Włoskich – nekropolia we Wrocławiu, na której pochowani są obywatele włoscy, przede wszystkim żołnierze – jeńcy wzięci do niewoli niemieckiej po przegranej przez Włochy bitwie pod Caporetto dnia 24 października 1917 roku.

  7. 13 sty 2015 · Na środku cmentarza znajduje się tablica pamiątkowa ku czci sześciu włoskich generałów, zamordowanych 28 stycznia 1945 w Kuźnicy Żelichowskiej. Cmentarz pod koniec lat 20 XX wieku, znajdował się poza granicami Warszawy. Były to praktycznie bardzo odległe peryferia. Dziś śmiało można tu dojechać tramwajem.