Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Lucjusz Kwinkcjusz Cyncynat, Lucius Quinctius Cincinnatus „Kędzierzawy” (V wiek p.n.e.) – patrycjusz rzymski, konsul w roku 460 p.n.e. W 458 p.n.e. został obwołany przez senat rzymski dyktatorem Rzymu podczas wojny z ludem Ekwów. Według legendy senat dokonał wyboru, gdy Cyncynat orał pole.

  2. 12 maj 2015 · Cyncynat – wzór do naśladowania. English. 12 maja 2015. Cyncynat przyjmuje delegację senatorów rzymskich, Alexandre Cabanel. Przez setki lat w Rzymie i na świecie wzorem cnót obywatelskich był niejaki Lucjusz Kwinkcjusz Cincinnatus („Kędzierzawy”), znany także jako Cyncynat.

  3. Cyncynat został jednym z ulubionych bohaterów rzymskich legend. Dla następnych pokoleń był wzorem godnym naśladowania. Ciekawostką jest fakt, że na jego cześć amerykańskie miasto w stanie Ohio zostało nazwane Cincinnati. Osobny tekst o rzymskich dyktatorach znajduje się TUTAJ.

  4. 8 lut 2015 · Lucjusz Kwinkcjusz Cincinnatus ( Lucius Quinctius Cincinnatus – „Kędzierzawy”), nazywany Cyncynatem żył w V wieku p.n.e. Był to patrycjusz rzymski, konsul roku 460 p.n.e., który jako rolnik objął urząd dyktatora. Cincinnatus był przeciwnikiem prób podniesienia prawnej pozycji plebejuszy w rzymskim społeczeństwie.

  5. Cyncynat. Encyklopedia PWN. Cyncynat, Lucius Quinctius Cincinnatus, ur. ok. 520 p.n.e., zm. po 429 p.n.e., patrycjusz rzymski; 460 konsul; dyktator w wojnie z Ekwami (458); po wywiązaniu się z zadania natychmiast złożył władzę i powrócił do pracy na roli. zgłoś uwagę.

  6. Lucjusz Kwinkcjusz Cyncynat, Lucius Quinctius Cincinnatus „Kędzierzawy” – patrycjusz rzymski, konsul w roku 460 p.n.e. W 458 p.n.e. został obwołany przez senat rzymski dyktatorem Rzymu podczas...

  7. www.histurion.pl › historia › postaci_historyczneCyncynat - Histurion.pl

    12 gru 2010 · Cyncynat. Cyncynat - (ur. brak, zm. brak) rzymski dowódca i polityk, obwołany przez senat dyktatorem na czas wojny z ludem Ekwów. Lucius Quincius Cincinnatus, rzymski dowódca i polityk. Żył w V w. p.n.e. Był symbolem rzymskiego umiłowania prostoty, nieprzywiązywania wagi do bogactwa i zaszczytów.