Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Czapielsk (kaszb. Czapélskò) – wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie gdańskim, w gminie Kolbudy, w obrębie "Przywidzkiego Obszaru Chronionego Krajobrazu", na turystycznym szlaku Wzgórz Szymbarskich i nad rzeką Reknicą. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa ...

  2. 21 mar 2015 · C zapielsk (niem. Adl. Gr. Czapielken, a także przez inne źródła zwane niem. Schaplitz) mylnie został nazwany Czapelsko, Czapielken był wsią typowo krzyżacką, której prawa lokacyjne nadano w 1330 r., a w pięć lat później wybudowano pierwszy kościół (ulicówka z kościołem na wzniesieniu).

  3. Wieś Czapielsk (pomorskie) w liczbach - Demografia, nieruchomości, rynek pracy i edukacja przedstawione w ciekawej i czytelnej formie. Zobacz wykresy, zestawienia i porównania dla wsi Czapielsk. Liczba i wiek mieszkańców wsi Czapielsk. Mapa zabytków wpisanych do rejestru zabytków.

  4. 7 kwi 2024 · Msze Święte sprawowane w Naszym Kościele w Czapielsku w niedzielę i święta: 8:30, 11:30 – Msza dla dzieci. Msze Święte sprawowane w Kaplicy w Buszkowych: w niedzielę i święta: 10:00. Msze Święte w dni powszednie w Kościele w Czapielsk: Poniedziałek: 8:30, Środa, Piątek, Sobota: 18:00.

  5. Zebranie Wiejskie Sołectwa Czapielsk – 7 marca 2024 roku godz. 17:00. Protokół z Zebrania Wiejskiego Sołectwa Czapielsk z dnia 6 września 2023 roku. Zebranie Wiejskie Sołectwa Czapielsk – 6 września 2023 roku godz. 17:45. Harmonogram wywozu odpadów komunalnych z zabudowy jednorodzinnej 2024.

  6. Stajnia Jednorożec to klimatyczne, spokojne miejsce położone wśród łąk, przy krawędzi lasu łączącego Czapielsk z Babidołem. Możesz tu nie tylko doskonalić naukę jeździectwa rekreacyjnego metodami naturalnymi, ale również posłuchać niezwykłych opowieści na temat zwierząt będących pensjonariuszami tej stajni.

  7. Obecny kościół, stojący na wzgórzu, otoczony jest starymi drzewami i grzebalnym cmentarzem. Zbudowany został w końcu XVIII wieku. W 1819 r. kościół był remontowany, a w 1847 r. gruntowanie odrestaurowany. Kościół konstrukcji szkieletowej wypełnionej murem ceglanym, posadowiono na niskiej podmurówce z kamieni polnych.