Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Czas propagacji, w mikroelektroniceczas upływający od chwili zmiany stanu wejścia układu logicznego lub elementu logicznego do chwili ustalenia stanu wyjść, będącej reakcją na zmianę wejścia. Czas propagacji jest podstawowym parametrem charakteryzującym szybkość działania elementów i układów logicznych .

  2. Rysunek 2 5. Czasy propagacji sygnału, narastania i opadania na przykładzie przebiegów na wejściu i wyjściu inwertera. Często definiuje się dla bramki jeden czas propagacji sygnału , który jest średnią arytmetyczną czasów i .

  3. Czas propagacji bramki logicznej określa po jakim czasie od zmiany napięć wejściowych ustali się napięcie na wyjściu. Czas propagacji typowo wynosi 10 ns dla bramek standardowych i 3 ns dla bramek serii szybkiej. Im mniejszy czas propagacji, tym szybciej może pracować bramka.

  4. Czas propagacji to czas ustalania sygnału na wyjściu bramki. • Zazwyczaj czas propagacji jest różny dla zmiany wyjściaze stanu niskiego na wysoki ( t LH) i wysokiego na niski ( t HL). • Producenci bramek podają maksymalny gwarantowany czas propagacjidla swoich bramek. Jest to czas propagacji bramki w najgorszym możliwym przypadku.

  5. Czas propagacji to czas ustalania sygnału na wyjściu bramki. Zazwyczaj czas propagacji jest ró żny dla zmiany wyjścia ze stanu niskiego na wysoki ( tLH) i wysokiego na niski ( tHL). Producenci bramek podaj ą maksymalny gwarantowany czas propagacji dla swoich bramek.

  6. Czas propagacji, w mikroelektronice – czas upływający od chwili zmiany stanu wejścia układu logicznego lub elementu logicznego do chwili ustalenia stanu wyjść, będącej reakcją na tę zmianę wejścia. Czas propagacji jest podstawowym parametrem charakteryzującym szybkość działania elementów i układów logicznych.

  7. 7 kwi 2024 · Czas propagacji jednej bramki (inwertera) dla układów CMOS wynosi kilkadziesiąt do ponad stu nanosekund, zależnie od napięcia zasilającego i obciążenia wyjścia. Dla bramek 74HC (T) i 74LS czas propagacji jest rzędu kilkunastu nanosekund. W niektórych wypadkach tak małe opóźnienie (rzędu miliardowych części sekundy) też ma znaczenie praktyczne.