Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Czyn przepołowiony zwany także przepołowionym typem czynów zabronionych lub bitypem (z łac. bi-występujący w złożeniach oznacza: „dwa, na dwie części, dwa razy, dwu-, podwójnie, obustronnie”, typ – oznacza tutaj ustawowy zespół znamion przestępstwa; według niektórych [według kogo?] to ostatnie określenie jest bardziej ...

  2. Powyżej przedstawiono najpopularniejsze czyny przepołowione. Wskazać należy, że to, czy dany czyn będzie przestępstwem czy wykroczeniem, zależy w tych wypadkach od jego wagi. Gdy czyn ten jest nieznaczny i wartość mienia jest stosunkowo niska, wówczas z reguły mamy do czynienia z wykroczeniem.

  3. 17 lip 2018 · Jeżeli kradzież z włamaniem popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego. Co najistotniejsze, wartość przedmiotu kradzieży z włamaniem nie ma znaczenia i nie jest to czyn przepołowiony. Oznacza to, że każda kradzież z włamaniem jest przestępstwem.

  4. 23 gru 2022 · art. 119 § 1 kodeksu wykroczeń ( Dz.U. z 2022 r. poz. 2600) Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 800 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

  5. Zbrodnią jest czyn zabroniony zagrożony karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 lub karą surowszą (art. 7 § 2 k.k.). Natomiast występkiem jest czyn zabroniony zagrożony grzywną powyżej 30 stawek dziennych, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności przekraczającą miesiąc (art. 7 § 3 k.k.).

  6. CZYNY PRZEPOŁOWIONE BĘDĄCE WYKROCZENIAMI W UJĘCIU PRAWNYM I KRYMINOLOGICZNYM. Przedstawiciele różnych dyscyplin prawniczych interesują się kwestią odpo-wiedzialności karnej za czyny mniejszej wagi, zwane w jednych systemach praw-nych wykroczeniami, w innych zaś drobnymi przestępstwami.

  7. może być tutaj stanowiący wykroczenie czyn przepołowiony z art. 52a k.w.10, który swój odpowiednik przestępstwa znajduje w treści przepisu art. 255 § 1 k.k. Początkowo za kryterium rozgraniczające wykroczenie od przestępstwa przy przepołowieniu czynu przyjęto element „nieznacz-