Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Antropogeneza (gr. ánthrōpos – człowiek, génesis – pochodzenie) – filogeneza człowieka, czyli pochodzenie, droga rozwojowa i procesy biologiczne, które doprowadziły do powstania anatomicznie nowoczesnego człowieka rozumnego (Homo sapiens), wyjaśniane na gruncie teorii ewolucji w oparciu o osiągnięcia antropologii, filogenetyki ...

  2. Dla człowieka pierwotnego było to wielkie odkrycie. Uprawa roślin zmusiła ludzi do porzucenia koczowniczego trybu życia, który z czasem przeobraził się w pół-osiadły. Czy tekst był przydatny?

  3. Człowiek rozumny, Homo sapiens, zaliczany jest do rzędu naczelnych. Pierwszy gatunek zaliczany do rodzaju człowiek ( Homo ) pojawił się około 3 mln lat temu. W przeszłości na Ziemi występowało kilka gatunków należących do rodzaju człowiek, np. człowiek zręczny, człowiek wyprostowany oraz co najmniej dwa podgatunki człowieka ...

  4. 3 gru 2022 · Jak powstał człowiek, czyli co wiemy o historii ewolucji ludzkości? 03.12.2022. Artur Białek. Udostępnij: Człowiek dotarł do miejsca, w którym jest teraz, w toku długich i mozolnych zmian ewolucyjnych. Obecnie nasz gatunek tworzy zorganizowaną społeczność, która zasiedla wszystkie kontynenty, z wyjątkiem Antarktydy.

  5. Ewolucja człowieka. Naukowcy odkryli szczątki różnych istot człekokształtnych. Z ich szkieletów można się wiele dowiedzieć, np. jak poszczególne gatunki się poruszały i co jadły. Z drzewa na ziemię. Gatunki z plemienia Hominini wyewoluowały z małp żyjących na drzewach, na skraju afrykańskich lasów.

  6. Przypisy. Prehistoryczne wędrówki ludzkości – wędrówki wczesnych form człowieka rozumnego ( Homo sapiens) od początku jego pojawienia się na Ziemi do czasów uznawanych za początki cywilizacji . Kolebka ludzkości. Od wielu lat przyjmuje się, że pierwsi przedstawiciele rodzaju Homo pojawili się w Afryce ok. 2,5 mln lat temu.

  7. Kolejne etapy w ewolucji określają cechy i umiejętności, jakie nabywał człowiek pierwotny, w tym wytwarzanie narzędzi, umiejętność krzesania ognia, wykształcenie praktyk religijnych i pogrzebowych aż do umiejętności posługiwania się mową. Występowanie i przemiany człowieka w poszczególnych etapach: