Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zadzierzgnięcie (łac. strangulatio) – termin z zakresu kryminalistyki i medycyny sądowej, określający specyficzny rodzaj zagardlenia, w którym ucisk na narządy szyi wywiera pętla zaciskana ręcznie przez człowieka. Zadzierzgnięcie jest najczęściej czynem zbrodniczym.

  2. 19 kwi 2017 · Zadzierzgnięcie jelit wiąże się z tak zwanym "ostrym brzuchem". Typowymi objawami dla tego schorzenie są: ból brzucha; nudności; wymioty; zatrzymanie gazów i stolca. Ból brzucha jest objawem, który pojawia się najwcześniej. Początkowo ma napadowy, kolkowy charakter, okresowo się nasila i słabnie.

  3. Słownik języka polskiego PWN*. zadzierzgnąć — zadzierzgać, zadzierzgiwać. 1. «zaciągnąć pętlę». 2. «nawiązać bliski kontakt z kimś lub czymś». zadzierzgnąć się — zadzierzgać się, zadzierzgiwać się. 1. «o pętli, sznurze, węźle: zostać zadzierzgniętym».

  4. 25 mar 2019 · Załupek, inaczej parafimoza lub zadzierzgnięcie prącia, to schorzenie nabyte występujące wyłącznie u mężczyzn. Dotyka nie tylko osób dorosłych, ale też dzieci. Pojawia się rzadziej niż stulejka, ale może predysponować do jej powstania. Cechą charakterystyczną załupka jest niemożność odprowadzenia napletka na żołądź prącia.

  5. 18 mar 2018 · Niedrożność jelit strangulacyjna (zadzierzgnięcie jelita) Związana jest ona z uciskiem naczyń krwionośnych zaopatrujących jelita i – w konsekwencji – niedokrwieniem, co może wiązać się z poważnymi konsekwencjami pod postacią martwicy jelita, perforacji i następczego zapalenia otrzewnej.

  6. 4 lip 2020 · Niedrożność jelit to stan, w którym dochodzi do zatrzymania przemieszczania się treści jelitowej. Rozwija się ona zwykle w jednym z trzech mechanizmów, tj.: porażenia perystaltyki, przeszkody mechanicznej lub zaburzeń ukrwienia. Ostra niedrożność często wymaga leczenia chirurgicznego.

  7. 7 gru 2023 · W skrócie. Zadławienie to stan, w którym drogi oddechowe są całkowicie lub częściowo niedrożne za sprawą ciała obcego. Czym różni się od zakrztuszenia i zachłyśnięcia? W razie zadławienia niezbędne jest natychmiastowe wdrożenie pierwszej pomocy, a gdy to nie przynosi rezultatu - wezwanie pogotowia.