Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zarządzanie kulturą – zgodnie z klasyfikacją OECD jest przynależną naukom humanistycznym, mieszczącą się w obszarze nauki o zarządzaniu dziedziną interdyscyplinarną, zawierającą elementy kulturoznawstwa, zarządzania [1], nauki o przedsiębiorstwie, nauki o komunikacji, nauk społecznych, a także teorii sztuki [2] .

  2. Wyróżnia się cztery typy kultur organizacyjnych: kultura władzy, roli, celu i jednostki. Kultura organizacyjna pełni funkcje integracyjną, percepcyjną i adaptacyjną. Jest determinowana przez typ otoczenia, typ organizacji, cechy organizacji i cechy uczestników. Ma duże znaczenie dla zarządzania przedsiębiorstwem.

  3. Pojęcie „zarządzanie kulturą” należy wiązać z szeroko pojmowanym zarzą - dzaniem w sektorze kultury, kultury postrzeganej jako podlegający nieustannej ewolucji system współdziałania ludzi i organizacji skoncentrowanych na dzia-

  4. Istnieją cztery rodzaje kultury organizacyjnej. Kultura społeczna, niezawodna, przedsiębiorcza i hierarchiczna. Zmiana kultury może oznaczać przejście z jednej z tych kultur do innej. Aby zmienić swoją kulturę, musisz najpierw zidentyfikować tę, którą posiadasz. Kultura społeczna: W tej kulturze zaciera się granica między rolami zawodowymi.

  5. 17 gru 2021 · Czym jest kultura organizacji? 17 grudnia, 2021. Zadając tytułowe pytanie „Czym jest kultura organizacji?” lub analizując typy kultury organizacyjnej w odpowiedzi usłyszymy często proste stwierdzenia: owocowe poniedziałki, stół do ping ponga, fajni ludzie. Według nas kultura organizacji jest kluczowym elementem każdej firmy.

  6. Geneza pojęciakultura organizacyjna” https://doi.org/10.33141/po.2003.10.02. Grażyna Aniszewska. Genezy pojęciakultura organizacyjna” można się dopatrywać w rozwoju dwóch nurtów w teorii organi-zacji i zarządzania. Pierwszy nurt wywodzi się z oto-czenia firm i wynika z pytań o wpływ kultury narodo-wej konkretnych społeczności na zarządzanie.

  7. Rola kultury organizacyjnej w zarządzaniu. https://doi.org/10.33141/po.2004.01.02. Grażyna Aniszewska. Na temat kultury organizacyjnej napisano już wie-le. Tradycyjnie mówi się o niej jak o spoiwie organiza-cji, charakterze, osobowości lub tożsamości firmy, odwołując się do jej roli integracyjnej.