Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 13 lis 2023 · O czym może świadczyć żółte rozwolnienie? Co to jest biegunka? Stolec składa się z nieprzyswojonych resztek pokarmu, soków trawiennych, bakterii, wody, elektrolitów, resztek nabłonka i wielu innych substancji. Jego odmienny niż zwykle kolor, zapach czy konsystencja, powinny wzbudzić czujność.

  2. 19 paź 2022 · Żółta biegunka – czemu taki kolor? Stolec powstaje głównie z wody, niestrawionych resztek pokarmowych, licznych bakterii, kwasów żółciowych i elektrolitów. Luźna konsystencja stolca oraz wypróżnienie 3 razy na dobę i częściej oznacza biegunkę.

  3. 21 lut 2024 · Żółty stolec może świadczyć o chorobach trzustki lub wątroby. Nieprawidłowa jest wówczas nie tylko jego barwa, ale również konsystencja i struktura, wynikająca z obecności niestrawionego w przewodzie pokarmowym tłuszczu. To dlatego żółty stolec, nazywany jest też stolcem tłuszczowym.

  4. 11 sie 2017 · W leczeniu wodnistej biegunki kluczową rolę odgrywa zapobieganie odwodnieniu poprzez odpowiednie nawadnianie organizmu. Nie bez znaczenia jest również wprowadzenie lekkostrawnej diety opartej na produktach bogatych w skrobię.

  5. 7 cze 2017 · Zmienność zabarwienia stolca jest znaczna. K olor kału zależy przede wszystkim od spożywanych składników pokarmowych i (pośrednio) od ilości wypijanych płynów w ciągu dnia. Kolor stolca świadczy także o stanie zdrowia organizmu – niekiedy zmiana barwy kału może być objawem choroby narządów układu pokarmowego.

  6. Prawidłowy stolec ma zazwyczaj odcienie brązowe, wynikające z rozkładu bilirubiny – substancji produkowanej w wątrobie podczas przemiany hemoglobiny. Czasem jednak stolec może przybrać różne kolory, w tym żółty. Żółty stolec, mimo że może zaniepokoić, nie zawsze jest sygnałem problemów zdrowotnych.

  7. 24 paź 2023 · Żółte wody płodowe zawierają zazwyczaj dużo bilirubiny, co może być skutkiem konfliktu serologicznego. Jeśli w jego wyniku przeciwciała matki atakują czerwone krwinki płodu, może to prowadzić do hemolitycznej anemii. Zniszczone czerwone krwinki uwalniają wtedy bilirubinę, co wpływa na zabarwienie płynu owodniowego na żółto.