Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. : بحيرة ناصر; transliteracja: Buhayrat Nasir) – sztuczny zbiornik zaporowy powstały w wyniku przegrodzenia Nilu Wysoką Tamą Asuańską w 1971 r. Jest to jedno z największych sztucznych jezior świata: jego powierzchnia wynosi 5250 km², długość 510 km, pojemność całkowita 157 km³, a głębokość sięga 180 m.

  2. 4 paź 2023 · Świątynia Nefertari. Pocięte świątynia. Akcja ratunkowa z polskim akcentem. Starożytny Egipt kojarzony jest najczęściej z piramidami, grobowcem Tutanchamona i wspaniałą skalną świątynią w Abu Simbel na południowych krańcach kraju. Warto jednak pamiętać, że w Abu Simbel faraon Ramzes II Wielki rozkazał wznieść dwie podobne do siebie świątynie.

  3. Jezioro Nassera - Nassersee. Jezioro Nasera (również: Zbiornik Asuański, arabski: ا ‎, Buḥairat Naṣir, Język angielski: Jezioro Nasera, Francuski: Lac Nasser) położony na południu Egipt, w Dolna Nubia, południe od Asuan. Jest to sztucznie utworzony zbiornik, który rozciąga się na północ od Sudany wystarczy i tutaj Jezioro Nubijskie jest nazywany.

  4. Jezioro Nasera – sztuczny zbiornik zaporowy powstały w wyniku przegrodzenia Nilu Wysoką Tamą Asuańską w 1971 r. () Więcej. Nazwa lokalna: بحيرة ناصر Powierzchnia: 2400.01 mi² Długość: 341.75 mi Szerokość: 21.75 mi Maksymalna głębokość: 427 ft Wysokość: 587 ft n.p.m. Współrzędne: 22°25'0"N, 31°45'0"E. Lokalizacja. Aswan. Kontakt Dodaj.

  5. Jezioro Nasera należy do największych sztucznych zbiorników świata – jego powierzchnia wynosi 5250 km2. Powstało w 1971 roku w wyniku przegrodzenia nurtu Nilu Wysoką Tamą Asuańską. Jego długość przekracza 500 km, a maksymalna głębokość dochodzi do 180 metrów.

  6. Jezioro Nasera jest sztucznym zbiornikiem zaporowym, który powstał w 1970 r. podczas budowy zapory wodnej na Nilu zwanej Wysoką Tamą Asuańską. Jezioro to jest jednym z największych zbiorników wodnych pochodzenia antropogenicznego na świecie.

  7. Zbiorniki wyrównawcze – specyficzny rodzaj zbiorników, funkcjonują one jako zbiorniki pomocnicze przy dużych zbiornikach retencyjnych. Głównym zadaniem zbiorników wyrównawczych jest magazynowanie tzw. przepływów szczytowych ze zbiorników retencyjnych celem ich wyrównania.