Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 10 sie 2018 · Zespół Leriche’a to zespół objawów, który towarzyszy zwężeniu aorty brzusznej lub tętnic biodrowych. Następstwem tych zaburzeń jest niedokrwieniu kończyn dolnych. Do rozwoju zespołu przyczynia się miażdżyca. U mężczyzn prowadzi do chromania przestankowego i impotencji. Objawy zespołu to ucz...

  2. Zespół Leriche’a (niedrożność aortalno-biodrowa) – zespół objawów spowodowanych zwężeniem lub niedrożnością końcowego odcinka aorty brzusznej i/lub tętnic biodrowych. Przyczyny [ edytuj | edytuj kod] Niedrożność: aorty brzusznej na długim odcinku od tętnic nerkowych do rozwidlenia, obu tętnic biodrowych wspólnych.

  3. 3 sty 2023 · Zespół Leriche’a to szereg objawów, wynikających ze zwężenia aorty i/lub tętnic w obrębie brzucha i bioder. Zespół Leriche’a w większości przypadków spowodowany jest miażdżycą, powstałą na skutek niewłaściwego trybu życia, nadciśnienia tętniczego lub palenia papierosów. Czym charakteryzuje się zespół Leriche’a?

  4. 11 lip 2022 · Zespół Leriche’a, to nazwa zestawu trzech objawów opisanych po raz pierwszy na początku XIX wieku przez francuskiego chirurga Henriego Leriche’a. Należą do nich: chromanie przestankowe (ból mięśni kończyn dolnych podczas niewielkiego wysiłku, np. spaceru); zaburzenia erekcji, impotencja;

  5. 21 cze 2020 · Co to jest zespół Leriche'a? Zespół Leriche'a, znany również jako choroba zarostowa aorty, jest rodzajem choroby tętnic obwodowych (PAD). PAD jest spowodowane nagromadzeniem się w tętnicach substancji woskowej zwanej płytką nazębną. Tętnice to naczynia krwionośne, które przenoszą tlen bogaty w składniki odżywcze z serca do reszty ciała.

  6. 30 lis 2011 · Choroby. Zespół Leriche’a – czym jest? Impotencja i ból nóg pojawiający się podczas chodzenia lub w spoczynku – to składowe zespołu Leriche’a. Dlaczego tętnice, doprowadzające krew do nóg, ulegają zwężeniu lub całkowitemu zamknięciu? Dorota Kaczmarska / 30.11.2011 03:29.

  7. Zespół Leriche’a dotyka najczęściej starszych mężczyzn i stanowi do 30% objawów klinicznych przewlekłego niedokrwienia kończyn dolnych. Do czynników ryzyka należy: miażdżyca, otyłość, palenie tytoniu, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze. Aby potwierdzić rozpoznanie, należy wykonać dopplerowskie badanie ultrasonograficzne.