Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. ZX81 – komputer domowy, opracowany i produkowany przez angielską firmę Sinclair Research Ltd. od marca 1981, wprowadzony na rynek przy znacznym udziale mediów. Był następcą komputera ZX80, który został sprzedany w liczbie 50 000 sztuk. Jego następcą był ZX Spectrum.

  2. eduinf.waw.pl › inf › retroInformacje o ZX81

    Najpopularniejszym rozszerzeniem było 16KB i to należy przyjąć za standard dla ZX81. Większość programów powstawała właśnie dla tej konfiguracji. Pamięć ROM: 8KB z systemem ZX81 BASIC umożliwiającym programowanie ZX81 w niestandardowym dialekcie języka BASIC. ... System zmiennoprzecinkowy pozwala co prawda wykonywać ...

  3. 7 maj 2018 · W praktyce rozszerzenie to było jednak zawodne – podłączane bezpośrednio do płytki z tylu ZX81, lubiło tracić kontakt z wyprowadzonymi tam ścieżkami. Nietrudno było zatem stracić to, co pozostawało w danym momencie w pamięci. Mistrzowskim posunięciem Sinclaira było za to… obniżenie ceny.

  4. Na szczęście może to za nas zrobić sam ZX81 BASIC. Jeśli w programie przypisujemy jakąś wartość zmiennej, to w zmiennej systemowej DEST (4012h - 16402) BASIC umieszcza adres obszaru tej zmiennej. Zatem można posłużyć się takim oto kodem: ... To co znajduje się ponad RAMTOP może być użyte do dowolnych celów. Wadą takiego ...

  5. 17 wrz 2021 · 17.09.2021 20.08. REKLAMA. Wczorajszego wieczora świat obiegła smutna wiadomość. Zmarł Clive Sinclair, legenda świata informatyki i elektroniki. Jest współtwórcą wielu ciekawych urządzeń, jednak do historii przejdzie za sprawą komputerów ZX81 i ZX Spectrum. Starsi czytelnicy zapewne wiedzą dlaczego. REKLAMA.

  6. Komputer ZX81 miał bardzo skromne wymagania i bazował na sprzęcie, który większość użytkowników już posiadała w swoim domu: Dowolny telewizor czarno-biały (kolorowy nic nie dawał, bo ZX81 i tak tworzył jedynie obraz czarno-biały) z pasmem UHF. My wykorzystaliśmy telewizor Junost (zdjęcie powyżej) produkcji byłego ZSRR.

  7. 23 maj 2021 · Krótka informacja co dzieje się w ogrodzie. Dwie budki są zasiedlone przez sikorki i słychać w nich okrzyki “daj – daj” w wykonaniu następnego już pokolenia. Samica Grzywacza dalej wysiaduje jaja w gnieździe na sośnie, dzielnie znosząc zawirowania pogodowe.