Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Geison – rodzaj gzymsu, który w architekturze starożytnej Grecji i Rzymu wieńczył belkowanie. Składał się z płyty i simy pełniącej rolę rynny. W porządku doryckim tworzyła go profilowana listwa zdobiona od spodu mutulusem z łezkami . W porządku jońskim struktura gzymsu była bardziej skomplikowana.

  2. Załóż konto w Strefie Urzędnika GISON w Systemie Informacji Przestrzennej i uzyskaj dostęp do unikalnych funkcjonalności. Aby założyć konto skontaktuj się ze swoim Administratorem IT (Informatykiem Urzędu).

  3. The Original Guitar Tuner. An online tuner to help you tune a guitar by ear. Use the guitar tuner app when not online. Download Guitar Tuner for use offline on your computer: For Windows. For Mac. Put this guitar tuner on your website click here to download the files, and allow your visitors to tune their guitar from your site!

  4. en.wikipedia.org › wiki › GeisonGeison - Wikipedia

    Geison (Ancient Greek: γεῖσον – often interchangeable with somewhat broader term cornice) is an architectural term of relevance particularly to ancient Greek and Roman buildings, as well as archaeological publications of the same.

  5. 1 lip 2023 · Styloblat cechował się lekkim wybrzuszeniem w części środkowej. Podobnie jak zastosowanie wypukłości, te zabiegi służyły zniwelowaniu niepożądanych złudzeń optycznych. Na belkowanie składał się pozbawiony ozdób architraw, fryz tryglifowo-metopowy i geison, czyli gzyms.

  6. 16 mar 2023 · Geison to rodzaj gzymsu, który wieńczył belkowanie w architekturze starożytnej Grecji oraz Rzymu. Składał się z simy, pełniącej funkcję rynny, oraz z płyty. W belkowaniu od dołu znajdował się architraw, pośrodku fryz, natomiast całość zamykał gzyms w formie geisonu.

  7. Porządek dorycki (styl) – jeden z najbardziej znanych porządków architektonicznych czasów starożytnych. Charakteryzuje się on ciężkimi proporcjami, surowością i monumentalizmem. Walory artystyczne ustępowały w nim miejsca funkcjonalizmowi.

  1. Ludzie szukają również