Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Grobla. Ten artykuł dotyczy wału ziemnego. Zobacz też: miejscowości o tej nazwie, żegluga. Grobla na Jeziorze Topiło. Schemat (przekrój) grobli. Grobla – wał ziemny zatrzymujący i utrzymujący wodę w sztucznym zbiorniku, np. stawie, kanale itp.

  2. Powierzchnia całego obiektu wynosi 100 hektarów. Grobla przez wielu naszych gości została mianowana jednym z najlepszych miejsc na odpoczynek w województwie Łódzkim. W sprawach związanych z Gospodarstwem prosimy o kontakt telefoniczny w dniach: od wtorku do piątku w godzinach 12:00 - 18:00 pod numerem telefonu 798639189 Grobla w ...

  3. Słownik języka polskiego PWN*. grobla. 1. «wał ziemny usypany w celu spiętrzenia wody w rzece lub rozdzielenia stawów». 2. «przedział na statku, oddzielający zbiorniki ładunków płynnych od innych pomieszczeń». • grobelka.

  4. grobla (język polski) [edytuj] grobla (1.1) wymowa: IPA: [ˈɡrɔbla], AS: [grobla] ?/ i znaczenia: rzeczownik, rodzaj żeński (1.1) wał ziemny zbudowany w celu spiętrzenia wody lub rozdzielenia stawów; zob. też grobla w Wikipedii (1.2) żegl. wodoszczelny, pusty przedział na statku, zwykle oddzielający zbiorniki płynów; zob. też ...

  5. Grobla (niem. Gräbel) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie jaworskim, w gminie Paszowice, na Pogórzu Kaczawskim (Pogórzu Złotoryjskim) w Sudetach.

  6. grobla. ( inżynieria leśna, hydrologia ), nasyp ziemny służący do stałego lub okresowego spiętrzenia wody ponad naturalny poziom terenu, o wysokości zazwyczaj nie przekraczającej 3,0 m.

  7. 14 wrz 2016 · grobla - wał ziemny spiętrzający wodę w rzece, utrzymujący poziom wody w stawach lub umożliwiający przedostanie się na drugą stronę zbiornika wodnego.

  1. Ludzie szukają również