Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Grobla. Ten artykuł dotyczy wału ziemnego. Zobacz też: miejscowości o tej nazwie, żegluga. Grobla na Jeziorze Topiło. Schemat (przekrój) grobli. Grobla – wał ziemny zatrzymujący i utrzymujący wodę w sztucznym zbiorniku, np. stawie, kanale itp.

  2. Grobla w Klukach będąca częścią Gospodarstwa Agroturystycznego „Kardynał” znajduje się w powiecie bełchatowskim w pięknych okolicznościach przyrody. Trafimy tu drogą prowadzącą z Kluk w stronę Parzna (1km od trasy nr 8 Warszawa – Wrocław).

  3. Przepiękna i malownicza kraina położona w cichym i przyjemnym miejscu z dala od gwaru i chaosu miejskich ulic. Zabezpiecza bazę noclegową i gastronomiczną. W sezonie letnim trwającym od maja do listopada zapewnia wiele ciekawych atrakcji m.in: Oferujemy 70 miejsc noclegowych do dyspozycji klientów przez cały rok.

  4. Słownik języka polskiego PWN*. grobla. 1. «wał ziemny usypany w celu spiętrzenia wody w rzece lub rozdzielenia stawów». 2. «przedział na statku, oddzielający zbiorniki ładunków płynnych od innych pomieszczeń».

  5. grobla (język polski) [edytuj] grobla (1.1) wymowa: IPA: [ˈɡrɔbla], AS: [grobla] ?/ i znaczenia: rzeczownik, rodzaj żeński (1.1) wał ziemny zbudowany w celu spiętrzenia wody lub rozdzielenia stawów; zob. też grobla w Wikipedii (1.2) żegl. wodoszczelny, pusty przedział na statku, zwykle oddzielający zbiorniki płynów; zob. też ...

  6. Bieruńska grobla jest jednym z nielicznych obiektów tego typu w Europie zachowanych w tak dobrym stanie. Pierwotna długość grobli wynosiła ponad 3 kilometry. Grobla ma również duże znaczenie przyrodnicze - rosną tu wiekowe drzewa, jest siedliskiem roślin takich jak konwalia majowa i kalina koralowa oraz ptaków, m.in. brodźca samotnego.

  7. grobla. ( inżynieria leśna, hydrologia ), nasyp ziemny służący do stałego lub okresowego spiętrzenia wody ponad naturalny poziom terenu, o wysokości zazwyczaj nie przekraczającej 3,0 m.