Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Hybrydyzacja kwasów nukleinowych – zjawisko spontanicznego łączenia się komplementarnych nici kwasów nukleinowych (DNA z DNA, RNA z RNA lub DNA z RNA). Komplementarne nici kwasów nukleinowych ulegają rozdzieleniu (tzw. denaturacji) pod wpływem wysokiej temperatury lub substancji chemicznych, takich jak formamid lub mocznik.

  2. Hybrydyzacja to zjawisko spontanicznego parowania się zasad pochodzących z różnych nici kwasów nukleinowych. Może zachodzić pomiędzy dwiema cząsteczkami DNA, RNA lub DNA i RNA, o całkowitej lub częściowej komplementarności.

  3. Hybrydyzacja to określenie używane do opisania spontanicznego łączenia się nukleotydów różnych kwasów nukleinowych. W wyniku tego procesu może dojść do tworzenia się połączeń między pojedynczymi nićmi: DNA‐DNA, RNA‐RNA lub DNA‐RNA.

  4. Hybrydyzacja polega na wzajemnym oddziaływaniu pomiędzy badanym fragmentem kwasu nukleinowego a sonda molekularną, które prowadzi do wytworzenia hybrydu (dupleksu) o dwuniciowej strukturze. W przypadku dwuniciowego fragmentu kwasu nu.

  5. Sondy molekularne i hybrydyzacja DNA. Tekst: Daria Reczyńska, Mateusz Szczepańczyk. Opracowanie i multimedia: Englishsquare.pl sp. z o.o. E‑podręczniki to bezpłatne i dostępne dla wszystkich materiały edukacyjne.

  6. Hybrydyzacja to określenie używane do opisania spontanicznego łączenia się nukleotydów różnych kwasów nukleinowych. W wyniku tego procesu może dojść do tworzenia się połączeń między pojedynczymi nićmi: DNA‑DNA, RNA‑RNA lub DNA‑RNA.

  7. Jako pierwszy wykonał badania z zakresu odcisku genetycznego i amplifikacji DNA metodą PCR. Obecnie zajmuje się diagnostyką molekularną chorób genetycznych, charakterystyką nowych genów człowieka, biotechnologią, badaniami medyczno-sądowymi i badaniem DNA z wykopalisk.