Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Grób rzeźbiarza Józefa Gardeckiego na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Józef Gardecki (ur. 29 lutego 1880 w Warszawie [1], zm. w 1952 w Górze Kalwarii [2]) – polski rzeźbiarz tworzący w stylu secesji. Zajmował się też reżyserowaniem teatrów robotniczych pod zaborami.

  2. Józefa Gardeckiego w Warszawie. Patron. Józef Gardecki. Warszawski rzeźbiarz, literat, publicysta. Urodził się w 1880 r. w Warszawie, na Woli. Jego ojciec był dorożkarzem, matka zajmowała się siedmiorgiem dzieci. Od najmłodszych lat zaznał biedy, głodu i konieczności ciężkiej pracy.

  3. 30 sie 2014 · Józef Gardecki, ceniony przedwojenny rzeźbiarz i reżyser teatrów robotniczych pod zaborami, przemycał w trakcie Rewolucji 1905 roku bibułę z Krakowa do Królestwa Polskiego. Były to nielegalne wydawnictwa Polskiej Partii Socjalistycznej.

  4. Józef Gardecki. Warszawski rzeźbiarz, literat, publicysta. Urodził się w 1880 r. w Warszawie, na Woli. Jego ojciec był dorożkarzem, matka zajmowała się siedmiorgiem dzieci. Od najmłodszych lat zaznał biedy, głodu i konieczności ciężkiej pracy.

  5. 4 maj 2023 · Józef Gardecki (1880 Warsaw – 1952 Göra Kalwaria). “ Rozpacz ” (Despair). Original title Bronze. dark patinated. Signed u. dat. 1909 with indication of place Paris; foundry stamp “BR. LOPIENSKY WARZAWA”. Sculpture “Despair”.

  6. 21 sie 2014 · Uczeń Augusta Rodina. Ceniony przedwojenny rzeźbiarz i uczeń Augusta Rodina, Józef Gardecki, wspierał ruch rewolucyjny, przemycał do Królestwa Polskiego „bibułę” Polskiej Partii Socjalistycznej i agitował. Jego żona we wspomnieniu „Zasypane gruzami” pisze o bracie skazanym za działalność rewolucyjną, którego wraz z ...

  7. Warszawska Wola i życie Józefa Gardeckiego (lata 1850 –1950) Czasy w których żył Józef Gardecki były ważnym okresem w rozwoju naszej dzielnicy. Impuls do rozwoju Woli dała budowa pierwszej linii kolejowej z Warszawy do Wiednia w 1845 roku i zniesienie granicy celnej pomiędzy Rosją a Królestwem Polskim w 1850 roku.