Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

  1. Reklama

    powiązane z: kanał_królewski
  2. Wyszukaj atrakcje warte odwiedzenia i ruszaj w drogę. Kolekcjonuj wspomnienia i nie trać czasu, stojąc w kolejkach.

Search results

  1. Poniżej znajdują się różne znaczenia hasła „ Kanał Królewski ”. Kanał Królewski – obecnie Kanał Dniepr-Bug. Kanał Królewski – Kanał Piaseczyński w Warszawie. Kanał Królewski – Kanał Sobieskiego w Warszawie. Kanał Królewski – obecnie Kanał Żerański. Kanał Królewski – kanał na terenie Białołęki i gminy ...

  2. Kanał Królewski – kanał wodny łączący pierwotnie rzekę Długą i Narew. Kanał Królewski jest położony ok. 1,5 km na wschód od Kanału Żerańskiego, na terenie warszawskiej dzielnicy Białołęka oraz na terenie gminy Nieporęt. Obecnie istniejący w formie szczątkowej.

  3. Królewski, Kanał, ob. Kanał Dniepr–Bug, łączy Bug z Dnieprem przez Muchawiec, Pinę i Prypeć; nazwany na cześć króla Stanisława Augusta Poniatowskiego; 1767 rozpoczęto prace przygotowawcze (pomiary), 1777 nadzór nad budową objął A. Tyzenhauz; 1784 przez Kanał Królewski przepłynął pierwszy transport, budowę jednak ...

  4. 15 wrz 2023 · Kanał Królewski | Lopacinski.com. [ostatnia aktualizacja 15.09.2023] Kanał Królewski. Najstarszą istniejącą do dzisiaj budowlą na interesującym nas terenie jest kanał Królewski, którego początki sięgają 400 lat wstecz. W latach 30tych XIX w. kanał miał ok. 14 km i łączył rzekę Długą z Narwią.

  5. Kanał Królewski, Kanał Rzeczpospolitej, kanał żeglowny w II RP, łączący Dniepr (w Pińsku, przez Pinę, dopływ Prypeci) z Wisłą (w Kobryniu, przez Muchawiec, dopływ Bugu); otwarty w 1848.

  6. Kanał Królewski – kanał wodny łączący pierwotnie rzekę Długą i Narew. Kanał Królewski jest położony ok. 1,5 km na wschód od Kanału Żerańskiego, na terenie warszawskiej dzielnicy Białołęka oraz na terenie gminy Nieporęt. Obecnie istniejący w formie szczątkowej.

  7. 28 paź 2019 · 28 października, 2019. Owiany legendą Kanał Królewski w Sochaczewie i niezwykłe zabytki w nim znalezione fot. FLY MEDIA i Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy Nad Bzurą. W piątek (25.10.2019) w trakcie trwających badań archeologicznych pod amfiteatrem w Sochaczewie pierwszy raz udało się wejść do odkrytego wcześniej tzw.

  1. Reklama

    powiązane z: kanał_królewski
  2. Wyszukaj atrakcje warte odwiedzenia i ruszaj w drogę. Kolekcjonuj wspomnienia i nie trać czasu, stojąc w kolejkach.