Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 6 cze 1997 · Kradzież rozbójnicza. Dz.U.2024.0.17 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny. Kto, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, używa przemocy wobec osoby lub grozi natychmiastowym jej użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności,

  2. Art. 281. [Kradzież rozbójnicza] Kto, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, używa przemocy wobec osoby lub grozi natychmiastowym jej użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

  3. Kradzież rozbójnicza – przestępstwo polegające na użyciu przemocy wobec osoby lub groźby jej natychmiastowego użycia, albo doprowadzeniu człowieka do stanu bezbronności lub nieprzytomności w celu utrzymania się w posiadaniu rzeczy bezpośrednio po dokonaniu jej kradzieży.

  4. Dowiedz się czym dokładnie jest kradzież rozbójnicza, jakie są jej przykłady, a także poznaj różnicę pomiędzy nią a wymuszeniem rozbójniczym. Kradzież rozbójnicza opisana jest w 281 artykule kodeksu karnego (art. 281 kk). Można ją opisać w dwóch etapach. Pierwszy z nich polega na kradzieży mienia – bez zastosowania przemocy.

  5. Art. 281. Kto, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, używa przemocy wobec osoby lub grozi natychmiastowym jej użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

  6. 6 cze 1997 · Kradzież rozbójnicza. Kto, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, używa przemocy wobec osoby lub grozi natychmiastowym jej użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Oświadczenie o niekaralności Sprawdź.

  7. Przyjmuje się przede wszystkim, że kradzież rozbójnicza w tym ujęciu stanowi jakby kwalifikowany typ w stosunku do tej kradzieży z art. 278 kk., ale nie inny podmiot kradzieży, a więc nie rozboju. Bez znaczenia jest czy sprawca działa wobec pokrzywdzonego czy też wobec jakiejkolwiek osoby trzeciej.