Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Udar krwotoczny jest dolegliwością chorobową i nagłym stanem zagrożenia życia, często nazywanym krwotokiem śródmózgowym lub wylewem krwi do mózgu. W obrębie mózgowia dochodzi do wynaczynienia krwi, wskutek pęknięcia naczynia. Udar krwotoczny jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci oraz niepełnosprawności u osób dotychczas zdrowych.

  2. Krwotok śródmózgowy (ang. intracerebral hemorrhage) – krwotoczny udar mózgu, niebędący krwotokiem podpajęczynówkowym. Od udaru mózgu spowodowanego krwotokiem śródmózgowym należy odróżnić dwa inne rodzaje udarów: zawał mózgu i krwotok podpajęczynówkowy.

  3. Udar krwotoczny mózgu (krwotok śródmózgowy) to potocznie wylew krwi do mózgu, spowodowany pęknięciem naczynia mózgowego. Udar krwotoczny mózgu występuje rzadziej niż udar niedokrwienny, jednak jest znacznie groźniejszy. Jakie są objawy i przyczyny udaru krwotocznego mózgu? Na czym polega leczenie? Jakie są rokowania?

  4. 17 maj 2017 · Udar krwotoczny (krwotok śródmózgowy) z reguły ma cięższy i bardziej gwałtowny przebieg niż udar niedokrwienny. Jest to wylew krwi do mózgu na skutek pęknięcia naczynia mózgowego, którego pierwszym objawem jest często nagła utrata przytomności, z kolei u chorych przytomnych z reguły występuje silny ból głowy, nudności i ...

  5. 29 gru 2023 · Krwotok śródmózgowy to poważny stan chorobowy, w którym dochodzi do pęknięcia jednego lub większej liczby naczyń krwionośnych w mózgu, powodując krwawienie w mózgu. W tym stanie należy natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską. Najczęstszą przyczyną tego stanu jest urazowe uszkodzenie mózgu. Przyczyny krwotoku śródmózgowego.

  6. 24 sie 2022 · Postępowanie w samoistnym krwotoku śródmózgowym — wytyczne ASA/AHJA z 2022 roku. Opublikowano: 24/08/2022. Krwotok śródmózgowy (ICH, intracerebral hemorrhage) nadal jest śmiertelną formą udaru; 90-dniowa śmiertelność waha się od 15% do 40%. Ze względu na rosnący wiek populacji i stosowanie antykoagulantów oraz większe ...

  7. 3 lut 2011 · następna. Krwotok śródmózgowy odpowiada jedynie za ok. 10% wszystkich udarów mózgu, ale mimo rzadszego występowania niż udar niedokrwienny jest chorobą o wiele gorzej rokującą, obarczoną większym ryzykiem zgonu i niesprawności.