Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Kółko rolnicze – dobrowolna społeczno-zawodowa organizacja rolników, działająca w celu zwiększenia i doskonalenia produkcji rolnej. Część kółek utworzyło spółdzielnie kółek rolniczych (SKR), gospodarując gruntami lub oferując usługi w zakresie mechanizacji rolnictwa . Historia. Zjazd kołek rolniczych w Krakowie – delegaci (1909)

  2. KZRKiOR | Krajowy Związek Rolników i Organizacji Rolniczych. STRONA GŁÓWNA. NOWOŚCI. O nas. Nasze Struktury. Historia Kółek Rolniczych. Koła Gospodyń Wiejskich. Spółdzielnie KR. Fundacja PLON. Zaznacz stronę. Rabat Kółkowy – Opony Vredestein.

  3. Historia Kółek Rolniczych. Historia kółek rolniczych, organizacji powstałej z potrzeby polskich rolników, jest powiązana nie tylko z historią wsi i rolnictwa, ale także z historią narodu i państwa polskiego. Organizacja kółek rolniczych kierowała się i kieruje zasadą wierności obowiązkom wobec Ojczyzny i polskiej ziemi.

  4. Struktura KZRKiOR. Struktura federacyjna: -centrala, -49 oddziałów wojewódzkich i regionalnych, -związki powiatowe i gminne, -kółka rolnicze. Każdy z podmiotów ma osobowość prawną.

  5. Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych ( KZRKiOR) – ogólnopolskie, niezależne i samorządne zrzeszenie społeczno-zawodowych organizacji rolników, które funkcjonują na zasadach dobrowolności.

  6. W strukturze organizacyjnej kółek rozróżnia się kółka rolnicze w poszczególnych wsiach, koła gospodyń wiejskich, gminne i wojewódzkie związki; w skali ogólnopolskiej działa od XI 1982 Krajowy Związek Kółek i Organizacji Rolniczych. Pierwsze kółka rolnicze na ziemiach polskich powstały w latach 70.

  7. 6 lut 2012 · poniedziałek 6 lutego 2012 Historia Kółek Rolniczych. 150 lat kółek rolniczych. Spośród organizacji rolniczych stanowiących trwały element różnorodności wsi, najdłuższą i najbogatszą tradycję mają kółka rolnicze organizowane na ziemiach polskich od drugiej połowy ubiegłego wieku.