Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Leopold Gluck (ur. 1 września 1913 w Sarajewie, zm. 26 stycznia 1989) – polski ekonomista. Życie prywatne. Był synem Władysława, urzędnika austriackiego, starosty Travnika, oraz wnukiem Leopolda, lekarza, pochodzącego z Nowego Sącza, z rodziny żydowskiej, a wielce zasłużonego dla bośniackiej polonii [1] . Młodość, druga wojna światowa.

  2. Leopold Glück (ur. 1854, zm. 1907) – polski lekarz i działacz społeczny, żydowskiego pochodzenia [1]. Protoplasta słynnej sarajewskiej rodziny Glücków [2] . Życiorys. Leopold Glück urodził się w 1854 roku w Nowym Sączu, tam też odbył wczesną edukację. Studiował medycynę, początkowo w Krakowie, a następnie w Wiedniu.

  3. LEOPOLD GLÜCK. Lekarz, ordynator największego z sarajewskich szpitali, założyciel sławnego leprozorium. Ur. w 1854 w Nowym Sączu – zm. w roku 1907. Rozpoczyna edukację w Nowym Sączu. Studiuje medycynę – najpierw w Krakowie, a następnie w stołecznym Wiedniu. Zamieszkuje początkowo w Prnjavorze, później w Travniku i Zenicy.

  4. 12 cze 2018 · Doktor Leopold Glűck, nowosądecki pionier nauki w Bośni i Hercegowinie. Miał wybitne zasługi w leczeniu trędowatych - plus.gazetakrakowska.pl. Tomasz Jacek Lis. Fot. Archiwum Tomasza Jacka Lisa...

  5. Europa i świat w epoce napoleońskiej. Ludwik Bazylow , Leopold Gluck i inni Wydawnictwo: Wiedza Powszechna Seria: Konfrontacje Historyczne historia. 584 str. 9 godz. 44 min. Szczegóły. Kup książkę. Praca zbiorowa pod redakcją Moniki Senkowskiej-Gluck.

  6. W czasie okupacji w jej mieszkaniu ukrywało się kilka osób: Leopold Gluck (późniejszy dyrektor Banku Narodowego w Warszawie) z żoną Elżbietą, Jadwiga Handelsmanowa (żona profesora historii i mediewisty Marcelego Handelsmana) ze znajomą, a także Rubinek, technik dentystyczny i współpracownik Janiny oraz pewna kobieta z nastoletnim ...

  7. Leopold Gluck zmarł w Warszawie w 26 stycznia 1989 r. i został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim. Spuścizna zawiera materiały niedatowane i z 2001 r. Została podzielona na 2 zasadnicze grupy zgodnie z metodami porządkowania przyjętymi w Polskiej Akademii Nauk Archiwum w Warszawie.