Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów polega na nabyciu prawa do rozporządzania towarami jak właściciel, które w wyniku dokonanej dostawy są wysyłane lub transportowane na terytorium Polski przez przedsiębiorcę z innego państwa należącego do Unii Europejskiej. Uznanie za WNT wymaga spełnienia warunków, które dotyczą statusu nabywcy oraz dostawcy.

  2. 30 sie 2023 · Rafał Panas. 2023-08-30. Zakup towarów od innego przedsiębiorcy z UE może zobowiązywać kupującego do wykazania VAT należnego. Sprawdzamy, w jakich sytuacjach przedsiębiorca ma do czynienia z wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów i jak rozliczana jest transakcja WNT.

  3. 11 lut 2018 · 16.04.2024. Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów polega na przeniesieniu prawa do rozporządzania jak właściciel towarem, który jest przewożony z państwa członkowskiego UE do Polski. Mechanizm opodatkowania przypomina ten stosowany w przypadku zasady reverse charge (tzw. odwrotne obciążenie).

  4. 1 lip 2021 · Wewnątrzwspólnotowe nabyciem towarów (WNT) to nabycie prawa do rozporządzania jak właściciel towarami, które w wyniku dokonanej dostawy są wysyłane lub transportowane na terytorium Polski z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej. Warunkiem jest, aby nabywca i dostawca byli podatnikami VAT.

  5. 10 mar 2014 · WNT jest to dostawa, wykonana w innym państwie członkowskim, z którą jest połączony transport towarów do Polski, zaś nabywcą jest polski podatnik (względnie inna osoba prawna mająca numer VAT UE). Nie ma wymogu, aby nabywca był zarejestrowany dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych.