Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Wiciokrzew czarny, suchokrzew czarny (Lonicera nigra L. – gatunek rośliny wieloletniej o zdrewniałym pnączu, należący do rodziny przewiertniowatych. Występuje w górach środkowej i południowej Europy , w Alpach do 2000 m n.p.m. Na terenie Polski występuje głównie w Sudetach oraz Karpatach od Beskidu Śląskiego po wschodnią ...

  2. Wiciokrzew czarny (suchodrzew czarny) - może przyjmować formę zarówno krzewu, jak również niedużego drzewa. Spotykany jest najczęściej w lasach, w miejscach lekko zacienionych. Kwiaty nie są już tak atrakcyjne i z tego powodu raczej nie jest uprawiany jako roślina ozdobna. Charakterystyczne są prawie czarne owoce, tak zwane ...

  3. 13 cze 2023 · wiciokrzew czarny – wieloletnie pnącze, które wyróżnia się zdrewniałymi pędami. W Polsce można je spotkać, wędrując po górach w Sudetach, Karpatach, Beskidzie Śląskim a nawet Bieszczadach.

  4. 1 gru 2023 · Wiciokrzew zimozielony to atrakcyjny krzew, którego uprawa jest bardzo popularna, ponieważ nawet zimą jest on ozdobą naszych ogrodów. Jednak zanim zajmiemy się uprawą wiciokrzewów i ich odmian, powinniśmy dowiedzieć się, jak przebiega sadzenie, uprawa i pielęgnacja roślin, a także, na jakie choroby powinniśmy zwrócić uwagę.

  5. Wiciokrzew ( Lonicera ), czasem określany też jako suchodrzew, to jedno z najcenniejszych pnączy ogrodowych. Doskonale wygląda na wszelkich podporach, na trejażach czy pergolach. Świetnie prezentuje się przy ścianach, jak i na altanach ogrodowych.

  6. Wiciokrzew (Lonicera) to jedno z najczęściej wybieranych pnączy ogrodowych. Swoją popularność zawdzięcza swojej budowie i sprawności, z jaką oplata różnego rodzaju podpory i pergole. To zachwycające, kwitnące pnącze doskonale sprawdzi się jako osłona płotu, zapewniając upragnione wyciszenie i intymność oraz roztaczające przyjemny zapach.

  7. W Polsce występują trzy gatunki rodzime: wiciokrzew pomorski (L. periclymenum), czarny (L. nigra) i pospolity (L. xylosteum). Zadomowionymi antropofitami są wiciokrzew przewiercień (L. caprifolium), wiciokrzew tatarski (L. tatarica), wiciokrzew Maacka (L. maackii) i wiciokrzew Bella (L. × bella).