Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Wojciech Horacy Kossak herbu Kos (ur. 31 grudnia 1856 w Paryżu, zm. 29 lipca 1942 w Krakowie) – polski malarz, przedstawiciel nurtu malarstwa o tematyce historycznej i batalistycznej. Autor wielu obrazów przedstawiających wydarzenia z okresu wojen napoleońskich i powstania listopadowego, scenki rodzajowe, portrety i konie.

  2. #architektura. #design. #film. #literatura. #muzyka. #sztuki wizualne. Więcej tematów. Indeks twórców i dzieł. Multimedia. Podcast. Malarz, czołowy reprezentant nurtu malarstwa historycznego i batalistycznego utrzymanego w realistycznej konwencji. Urodzony w 1857 w Paryżu, zmarł w 1942 w Krakowie.

  3. 17 cze 2019 · Krótki życiorys Wojciecha Kossaka. Wojciech Kossak (urodzony w Paryżu 31 grudnia 1856 r., zm. w Krakowie 29 lipca 1942 roku), czyli polski malarz. Był przedstawicielem malarstwa, którego to tematyka dotyczyła batalistyki i zdarzeń historycznych. Uczył się malarskiego fachu od swojego ojca, Juliusza.

  4. 29 lip 2020 · Wojciech Kossak – podróżnik. Wojciech przyszedł na świat w Paryżu w noc sylwestrową 1856 roku (jego brat bliźniak w akcie urodzenia ma wpisaną już datę 1. stycznia 1857). Pierwszą podróżą braci był powrót do Polski, do Warszawy w 1860 roku. Już jako siedemnastolatek Wojciech wyjechał na studia do Monachium, a następnie do Paryża. W połowie lat 80.

  5. Wojciech Kossak - biografia i obrazy. Wojciech Kossak przyszedł na świat 31 grudnia 1856 r. w Paryżu. Był synem jednego z najbardziej znanych polskich malarzy – Juliusza Kossaka oraz poślubionej przez niego Zofii Gałczeńskiej.

  6. 1 wrz 2023 · 01/09/23. Pochodzący z arystokratycznego rodu Wojciech Kossak był jednym z najbardziej znanych polskich malarzy przełomu XIX i XX wieku. Tworzył dzieła o tematyce militarno-historycznej, w tym monumentalne panoramy z najbardziej znaną, gigantyczną Panoramą Racławicką, którą można do dzisiaj podziwiać Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

  7. Historycy sztuki szacują, że Wojciech Kossak namalował ok. 2 tys. obrazów. Część jego dzieł zaginęła podczas obydwu wojen światowych. Jego dwie córki – Maria Pawlikowska-Jasnorzewska i nazywana „pierwszą damą polskiej satyry” Magdalena Samozwaniec mają trwałe miejsce w historii rodzimej literatury.

  1. Ludzie szukają również