Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Puryna jest podstawą dwóch zasad azotowych wchodzących w skład kwasów nukleinowych (DNA i RNA) – guaniny i adeniny. Łączą się one komplementarnie z zasadami pirymidynowymi, odpowiednio z cytozyną oraz tyminą w przypadku DNA lub uracylem w przypadku RNA.

  2. Znaleźliśmy 5 haseł określenia "zasada purynowa" Trafność najlepszego hasła: 10/10; Hasło Określenie hasła; adenina: zasada purynowa: guanina: zasada purynowa: adenina: zasada purynowa, składnik kwasów nukleinowych i nukleotydów

  3. Encyklopedia PWN. purynowe zasady, puryny, naturalne pochodne puryny; najważniejsze z nich to adenina i guanina, które wraz z zasadami pirymidynowymi są głównymi składnikami kwasów nukleinowych — DNA i RNA; kwasy nukleinowe mogą zawierać również pochodne zasad purynowych, np.

  4. 3 mar 2021 · Zasada purynowa jest jednym z dwóch rodzajów zasad azotowych występujących w nukleotydach, drugim jest pirymidyna. Zasady purynowe mają większy rozmiar w porównaniu do zasady pirymidynowe. Składają się z struktury podwójnego pierścienia, co je nadaje ich odrębny kształt. Dwie zasady purynowe występujące w nukleotydach adenina (A ...

  5. zasada purynowahasło do krzyżówki. zasada purynowa. hasło do krzyżówki. Znaleźliśmy 5 haseł określenia "zasada purynowa". Trafność najlepszego hasła: 10/10. Udostępnij.

  6. Puryny (Zasady purynowe) m.in. wchodzą w skład kwasów nukleinowych, są to adenina i guanina. Są to związki aromatyczne, zbudowane z dwóch pierścieni węglowo-azotowych, różniącymi się między sobą grupami bocznymi. m.in. wchodzą w skład kwasów nukleinowych, są to adenina i guanina.

  7. Zasady purynowe i pirymidynowe cząsteczki DNA tworzą wiązania, które kodują informację genetyczną wszystkich żywych istot. Dwie zasady purynowe to adenina i guanina, natomiast zasady pirymidynowe to tymina i cytozyna. Adenina wiąże się tylko z tyminą, a guanina wiąże się z cytozyną, wiązania te tworzą szczeble drabiny DNA.