Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Ten artykuł dotyczy imienia. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa. Bibiana, Bibianna – imię żeńskie utworzone od łacińskiej nazwy rodu Vivius i oznaczającenależąca do rodu Vivii ”. Z kolei owa łacińska nazwa rodowa wywodzi się od łac. przymiotnika vivus, oznaczającego „żywy, żwawy” [1].

  2. Święta Bibianna (Bibiana) (ur. i zm. w IV wieku w Rzymie) − święta Kościoła katolickiego, dziewica i męczennica. Źródłem informacji o męczeństwie Bibianny są akta pochodzące z VI wieku.

  3. Bibianna – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie tureckim, w gminie Malanów. Historia. Pierwsza pisana wzmianka o Bibiannie widnieje w Słowniku geograficznym Królestwa Polskiego. Według zawartych w nim treści, w 1827 roku w miejscowości stało 36 domów, zamieszkanych przez 450 osób.

  4. św. Bibianna (zm. IV w.) Wiadomo o niej tylko, że poniosła śmierć za Chrystusa w Rzymie, być może w czasie prześladowań za Juliana Apostaty. Prawdopodobnie była córką chrześcijanina, Flawiana, rzymskiego patrycjusza i Dafrozy.

  5. 13 cze 2019 · Główne cechy charakteru. Numerologiczna Jedenastka zaliczana jest do grupy liczb mistrzowskich. To doskonałość, przynajmniej takie odnosi się pierwsze wrażenie. Odkrywczość i nowatorstwo w działaniu sprzyja zdobyciu ciekawych doświadczeń. Liczba imienia 11 wzmacnia umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

  6. 6 sie 2023 · Inteligentna, piękna, choć bez szczęścia do mężczyzn. Bibianna Moraczewska to jedna z największych Wielkopolanek w historii. Czasy zaborów to nie tylko powstania i stosy trupów polskich ...

  7. www.imiona.com.pl › swieci › swieta-bibiannaŚwięta Bibianna - Imiona

    Święta Bibianna jest postacią wczesnochrześcijańską, której historia łączy się z okresem prześladowań chrześcijan w Imperium Rzymskim. Jej życie, choć owiane legendą, jest symbolem wytrwałości w wierze i męczeństwa. Wczesne życie i rodzinne tło. Bibianna urodziła się w Rzymie w rodzinie chrześcijańskiej.

  1. Ludzie szukają również