Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Brzoza czarna – nazwa stosowana w odniesieniu do: północnoamerykańskiego gatunku brzozy, bardziej znanego pod nazwą brzoza nadrzeczna lub rzeczna Betula nigra L. problematycznego taksonu opisywanego jako forma barwna, forma botaniczna, odmiana [1], podgatunek ( Betula pendula subsp. obscura (Kotula) Löve) [2] brzozy brodawkowatej lub ...

  2. Brzoza brodawkowata ‚Golden Cloud’ oraz brzoza brodawkowata ‚Schneverdinger Goldbirke’. Brzozy te mają niezwykłe jasno zielone, żółtawe liście. Bardzo ładnie kontrastują z białymi pniami. Betula pendula ‚Gracilis’ oraz Betula pendula ‚Crispa’ Brzoza brodawkowata ‚Gracilis’ oraz brzoza brodawkowata ‚Crispa’.

  3. Liście brzozy czarnej są duże, do 10 cm, trójkątne, postrzępione na brzegach, z wierzchu mają kolor ciemnozielony i są błyszczące, od spodu z kolei są białoszare i miękko owłosione. Jesienią przebarwiają się na żółto. Brzoza czarna jest gatunkiem mrozoodpornym. Preferuje gleby żyzne i wilgotne.

  4. Brzoza to bardzo dekoracyjna roślina ozdobna, która przyciąga spojrzenia o każdej porze roku. Wiosną i latem zieleń liści pięknie komponuje się z białą, charakterystyczną korą, jesienią liście przebarwiają się na żółto lub pomarańczowo, a zimą z daleka widać atrakcyjne pnie drzew.

  5. Brzoza czarna 'Shiloh Splash', szczepiona na pniu, to wyjątkowa odmiana brzozy charakteryzująca się atrakcyjnymi, pstrokatymi liśćmi. Liście tej odmiany mają zieloną barwę z nieregularnymi, białymi plamami i obrzeżami, co dodaje im wyjątkowej dekoracyjności.

  6. Brzoza jest rośliną jednopienną, rozdzielnopłciową. Męskie kwiaty wykształcają się już jesienią i mają postać wzniesionych kotek. Kwiaty żeńskie rozwijają się dopiero wiosną, zebrane są w wiszące kwiatostany. Jak owocuje brzoza? Owocem brzozy jest orzeszek przymocowany do błonkowatego skrzydełka (skrzydlak).

  7. 29 mar 2019 · 29.03.2019. Magdalena Szmit. Udostępnij: Brzozy, nieodłącznie związane z polskim krajobrazem, potrafią wspaniale dekorować ogród przez cały rok. Wszystko za sprawą kory w wielu oryginalnych kolorach. Oto zestawienie różnych grup i odmian brzozy, różniących się m.in. rozmiarem korony, czy tempem wzrostu. (zdj.: