Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. dbać o cewnik Tenckhoffa. Co to jest cewnik Tenckhoffa? Cewnik Tenckhoffa to cienka, elastyczna rurka umieszczana w dolnej części brzucha. Służy do odsączania płynu nagromadzonego w brzuchu. Takie nagromadzenie płynu jest nazywane wodobrzuszem. Cewnik Tenckhoffa pomaga ograniczyć ciśnienie i dyskomfort związany z wodobrzuszem ...

  2. Ta metoda leczenia wymaga wcześniejszego założenia do jamy otrzewnej specjalnego cienkiego, elastycznego cewnika (cewnik Tenckhoffa). Cewnik taki zakładany jest najczęściej na oddziale chirurgicznym w znieczuleniu miejscowym. Po założeniu cewnika konieczne jest przebywanie w pozycji leżącej przez 24 godziny.

  3. Cewnik Tenckhoffa (ang. Tenckhoff catheter) – cewnik używany w dializie otrzewnowej, zawiera pierścienie z dakronu. Przypisy

  4. 13 gru 2022 · W dniu implantacji cewnika Tenckhoffa rozpoczęto dializę, suplementację erytropoetyny i żelaza. Początkowo obserwowano przeciek płynu przy cewniku, w trakcie dalszej terapii przebieg dializy niepowikłany. W 44 dobie hospitalizacji pacjentkę, w stanie znacznej poprawy klinicznej oraz ze stężeniem hemoglobiny 7,8 g/dl, wypisano do domu.

  5. Jest on zwykle określany na 2 tygodnie od wszczepienia cewnika. Pewne sytuacje dopuszczają odstępstwo od tej zasa-dy, zarówno poprzez wydłużenie, jak i skróce-nie tego odstępu. W tej drugiej sytuacji należy jednak unikać nadmiernego obciążenia rany operacyjnej, by zapobiec rozszczelnieniu ujścia.

  6. WSTĘP. Cewnik otrzewnowy stanowi niezbędny dostęp do dializy otrzewnowej, podobnie jak dostęp naczyniowy do hemodializoterapii. Optymalna opieka nad cewnikiem obejmuje opiekę nad ujściem oraz tunelem i powinna zapewniać jego wieloletnie funkcjonowa-nie.

  7. 3 sie 2017 · Sztuczna nerka, czyli dializator to urządzenie, którego zadaniem jest zastąpienie funkcji tego narządu u osób z przewlekłą lub ostrą niewydolnością nerek. Nerki pełnią w organizmie niezwykle ważną rolę: usuwają nadmiar wody i są filtrem oczyszczającym krew ze zbędnych produktów przemiany materii, przede wszystkim mocznika, kreatyniny, leków.