Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Chiński pokój, argument chińskiego pokoju – eksperyment myślowy zaproponowany przez amerykańskiego filozofa Johna Searle’a i przedstawiony w jego pracy z 1980 roku pt. Minds, Brains, and Programs, mający pokazać, że nawet skuteczne symulowanie rozumu przez komputer nie jest tożsame z posiadaniem prawdziwego rozumu przez komputer ...

  2. Na czym polega chiński pokój i jak możemy go zauważyć w naszym życiu? Filozof John Searle zaproponował następujący eksperyment myślowy: wyobraźmy sobie urzędnika, który przez całe życie pracuje w pokoju, wykonując jedno zadanie. Przez podajnik wpada mu kartka z dziwnymi symbolami.

  3. 5 maj 1999 · Argument Chińskiego Pokoju zakłada, że badania nad sztuczną inteligencją odnoszą się tylko do komputerów analogowych i cyfrowych - w przyszłości natomiast być może nowe rozwiązania technologiczne umożliwią sztuczne tworzenie procesów przyczynowych, czego Searle nie bierze już pod uwagę.

  4. Spis treści. ukryj. Początek. Siła illokucyjna. Teoria umysłu. Chiński pokój. Ważniejsze publikacje. Przypisy. Linki zewnętrzne. John Searle. John Rogers Searle (ur. 31 lipca 1932 w Denver [1]) – amerykański filozof. Z badań nad filozofią języka przeszedł do badań na gruncie filozofii umysłu.

  5. 6 lut 2024 · Czy w takiej sytuacji komputer rozumie język chiński, czy rozumie go dokładnie tak, jak użytkownicy języka chińskiego rozumieją swój ojczysty język? Wyobraźmy sobie teraz, że ktoś z nas jest zamknięty w pokoju i że w pokoju tym jest szereg koszy wypełnionych znakami z języka chińskiego.

  6. Chiński Pokój ma szerokie zastosowanie w badaniach nad sztuczną inteligencją — od prostych programów komputerowych po skomplikowane sieci neuropodobne, w filozofii zaś — w teorii umysłu oraz w kwestii wza-jemnego odniesienia semantyki i syntaktyki. EWOLUCJA ARGUMENTU SEARLE’A.

  7. 30 wrz 2016 · Oto argument Searle’a nazywany argumentem z chińskiego pokoju. Wyobraź sobie, że jesteś w pokoju, w którym znajduje się pudełko z chińskimi symbolami językowymi oraz książka, która definiuje reguły posługiwania się tymi symbolami.