Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Choroba holenderska gospodarki (ang. dutch disease) – regres gospodarczy spowodowany odkryciem i intensywną eksploatacją złóż surowców naturalnych. W wyniku pojawienia się możliwości zwiększenia produkcji na eksport , mającej swe źródło w zwiększeniu podaży niektórych czynników produkcji, w gospodarce wbrew pozorom nie ...

  2. 3 gru 2018 · Powszechnie występującą chorobą wśród czystego gatunku, jak i jego odmian, jest holenderska (naczyniowa) choroba wiązu , wywołana przez grzyby. Objawy, które wskazują na zaatakowanie drzewa przez pasożyty, to: · zamieranie gałęzi wiązu, zazwyczaj w kierunku od góry do dołu; · blednięcie i brunatnienie liści drzewa;

  3. Choroba holenderska to zjawisko ekonomiczne, które odnosi się do szkodliwych skutków nagłego wzrostu dochodów kraju. Choroba holenderska często wiąże się z odkrywaniem nowych źródeł zasobów naturalnych. Może to jednak nastąpić wraz z rozwojem każdej działalności, która generuje znaczny wzrost dochodów z wymiany walut.

  4. 4 mar 2023 · Holenderska choroba”. Te światowe potęgi przeszły drogę od bogactwa do nędzy. 4 marca 2023. 11 minut czytania. 2 Alamy / BEW. Surowce gwarantujące wielkie dochody są najniebezpieczniejszym z bogactw. Uzależnienie od nich wpędza nawet zamożny kraj w nędzę.

  5. Choroba holenderska - Wikiwand. Z Wikipedii, wolnej encyclopedia. Choroba holenderska gospodarki ( ang. dutch disease) – regres gospodarczy spowodowany odkryciem i intensywną eksploatacją złóż surowców naturalnych.

  6. Przypisy. Holenderska choroba wiązu. Wiąz porażony przez Ophiostoma ulmi. Obumarły wiąz z brunatnymi liśćmi. Holenderska choroba wiązu, naczyniowa choroba wiązu, grafioza wiązu – choroba wiązów wywoływana przez gatunki grzybów: Ophiostoma ulmi, Ophiostoma himal-ulmi i ich hybrydę: Ophiostoma novo-ulmi.

  7. 23 lis 2023 · Grzyb powodujący holenderską chorobę wiązu rzadko wytwarza stadium workowe. Warunki sprzyjające. Podatność wiązu na tę chorobę zwiększają zaburzenia w bilansie wodnym drzew. Ponadto stwierdzono różną odporność wrodzoną wiązów. W Polsce nieco słabiej porażany jest wiąz szypułkowy.