Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Chwościk buraka jest chorobą wywoływaną przez grzyb Cercospora beticola, który jest stadium konidialnym gatunku z rodzaju Mycosphaerella. Patogen atakuje zarówno buraki cukrowe, jak i ćwikłowe – przez cały okres wegetacji tych roślin, nasilając się w lipcu lub na początku sierpnia.

  2. 30 cze 2017 · Chwościk buraka występuje na liściach w formie plamek otoczonych czerwonobrunatną obwódką, aż do fioletowej. Środek plam szarobrunatny. Jeśli chodzi o to, czym zwalczać chwościk, najlepiej wybierać fungicydy zawierające substancje czynne o działaniu układowym (systemicznym).

  3. 28 cze 2023 · Fot. farmer.pl. Chwościk buraka jest jedną z najgroźniejszych chorób zagrażających tej uprawie. Jednocześnie na przestrzeni lat choroba ta stała się bardziej agresywna i jednocześnie inwazyjna w stosunku do buraka cukrowego. Od efektywności zwalczania zależy często opłacalność uprawy. PARTNERZY SERWISU. Chwościk buraka jest ...

  4. Chwościk buraka – grzybowa choroba roślin występująca jedynie na buraku, powodowana przez gatunek Cercospora beticola należący do workowców. Uznaje się ją za jedną z najgroźniejszych chorób buraków cukrowych.

  5. Chwościk buraka to choroba grzybowa buraków wywoływana przez Cercospora beticola. Chwościk buraka staje się szczególnie groźny po zwarciu się międzyrzędzi, co powoduje miejscowe podwyższenie wilgotności łanu. Przed zwarciem międzyrzędzi, liście buraka są przewietrzane, co utrudnia kiełkowanie zarodników konidialnych i ...

  6. 28 cze 2021 · 28 czerwca 2021. Co znajdziesz w artykule? Chwościk buraka- jakie straty? Jak objawia się chwościk buraka? Chwościk buraka – zwalczanie. Chwościk to najgroźniejsza choroba wszystkich typów buraka. Powoduje ona największe straty w plonach wszystkich rejonach świata. Sprawcą chwościka buraka jest grzyb Cercospora beticola.

  7. 19 sty 2023 · Chwościk buraka jest groźną chorobą powodującą straty w plonach, nie tylko w Polsce, ale również w innych rejonach świata. Atakuje zarówno buraki cukrowe, jak i ćwikłowe. W przypadku silnego porażenia plantacji dochodzi do strat w plonie korzeni nawet o pięćdziesiąt procent, a także obniżenia zawartości cukru w soku o dwa-trzy procent.