Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 18 paź 2022 · Czosnek błękitny ( Allium caeruleum) nazywany też czosnkiem niebieskim, to bylina zaliczana do rodziny czosnkowtych ( Alliaceae ). Naturalnie występuje m.in. w Azji Środkowej i Chinach, ale jest też uprawiany w wielu innych krajach świata jako roślina ozdobna. Bylina ta w porze kwitnienia może dorastać do ok. 20-40/60 cm wys.

  2. 30 sie 2023 · Czosnek błękitny jest odporny na choroby i szkodniki. Przyczyną ewentualnych problemów z uprawą jest np. zbyt ciężkie podłoże lub nieodpowiednia pielęgnacja. Skutkuje to rozwojem chorób grzybowych (mączniaka, zielonej zgnilizny czosnku, fuzaryjnego gnicia piętki) i atakiem szkodników (np. śmietki cebulanki).

  3. Czosnek błękitny, czosnek niebieski ( Allium caeruleum Pall.) – gatunek rośliny należący do rodziny czosnkowatych. Gatunek występuje na Kaukazie nad M. Kaspijskim, w południowo-zachodniej Syberii ( Ałtaj ), na terenie Azji Środkowej ( Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, w północno-zachodnich Chinach ( Sinciang) i w Mongolii [3] . Morfologia. Pokrój

  4. Kwiatostany nie są zbyt duże, osiągają średnicę około 3-4 cm, jednak ich piękna barwa sprawia, że są widoczne z daleka. Czosnek błękitny stanowi olśniewającą ozdobę rabat oraz ogrodów skalnych. Błękitne dmuchawce prezentują się bajecznie, zwłaszcza posadzone w większych grupach.

  5. 7 gru 2022 · Istnieje wiele gatunków i odmian czosnku ozdobnego, które można z powodzeniem uprawiać w ogrodzie, wśród nich czosnek sztyletowy, czosnek wielkokwiatowy czy czosnek karłowaty. Te rośliny zasługują na szczególne uznanie ze względu na swoje intensywne kolory, ciekawe kształty kwiatów i długotrwałe kwitnienie.

  6. Czosnek błękitny (Allium caeruleum) dorastający do 30 cm, ale odznaczający się pięknymi, choć niewielkimi kwiatostanami w postaci niebieskich kuli lub półkuli. Czosnek złocisty (Allium flavium) o dość nieregularnych, ale intensywnie żółtych i przyjemnie pachnących kwiatach; dorastający do 40 cm wysokości.

  7. Czosnek błękitny (Allium caeruleum), Allium azureum - opis, fotografie, jednostki systematyczne podrzędne i nadrzędne - oznaczanie (klucz), status w czekliście; wymagania, uprawa i rozmnażanie oraz zastosowanie.