Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Ostróżka tatrzańska (Delphinium oxysepalum) – gatunek rośliny wieloletniej należący do rodziny jaskrowatych (Ranunculaceae). Endemit zachodniokarpacki. Jedynymi miejscami na świecie, gdzie rośnie dziko to: Tatry, Niżne Tatry, Wielki Chocz, Mała Fatra. Status gatunku we florze Polski: gatunek rodzimy. Morfologia

  2. Ostróżka tatrzańska (Delphinium oxysepalum) – to relikt przyrody pochodzący z okresu trzeciorzędu i endemit (gatunek występujący w jednym obszarze) dla Karpat Zachodnich. Jest gatunkiem rodzimym dla flory Polski.

  3. Ostróżka to popularna bylina ogrodowa odznaczająca się pięknem i wysokością na tle innych roślin. To bez wątpienia królowa polskich ogrodów. Nazywana też bylinowym olbrzymem. Jej rustykalny charakter powoduje, że jest obowiązkowa roślina szczególnie w ogrodach wiejskich. Jak wygląda? Jakie ma wymagania uprawowe? Jakie odmiany polecają hodowcy?

  4. 13 maj 2021 · Ostróżka tatrzańska. Jedną z ciekawszych odmian jest ostróżka tatrzańska. Jej nazwa nie jest przypadkowa. Ta odmiana występuje dziko w Tatrach, Niżnych Tatrach, na Wielkim Choczu i Małej Fatrej. Jest to gatunek rodzimy. Łodyga ostróżki tatrzańskiej jest gruba i rozgałęziona, wzniesiona, osiąga nawet do 100 centymetrów wysokości.

  5. Ostróżka tatrzańska (Delphinium oxysepalum) zgłoś uwagę. Internetowa encyklopedia PWN - zawierająca ok. 200 tysięcy artykułów, haseł, ilustracji, kalendariów, tabel ze stale aktualizowanej bazy encyklopedycznej Wydawnictwa Naukowego PWN - to najlepsze źródło rzetelnej i wiarygodnej wiedzy.

  6. 5 gru 2023 · Gdańsk. Łódź. Poznań. Białystok. Lublin. Katowice. Wszystkie miasta i firmy. Z tego artykułu dowiesz się: Ostróżka wieloletnia - czym charakteryzuje się ta trwała bylina ogrodowa. Ostróżka wieloletnia - wymagania, wysiew, rozmnażanie i uprawa w ogrodzie. Ostróżka trwała - jakie jest jej zastosowanie i na które odmiany powinniśmy zwrócić uwagę.

  7. Ostróżka tatrzańska (Delphinium oxysepalum) - opis, fotografie, jednostki systematyczne podrzędne i nadrzędne - oznaczanie (klucz), status w czekliście.