Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Paradoks dni urodzin [1], paradoks urodzin [2] – paradoks związany z rozwiązaniem poniższego zadania z rachunku prawdopodobieństwa [1] : Jak liczna musi być grupa osób, aby prawdopodobieństwo znalezienia w niej dwóch osób obchodzących urodziny tego samego dnia było równe co najmniej 1/2?

  2. Paradoks dnia urodzin. admin. Liczby. Czy zastanawiałaś/zastanawiałeś się kiedyś ilu ludzi trzeba zgromadzić w jednym miejscu, aby doszło do zdarzenia w którym 2 osoby miały urodziny dokładnie tego samego dnia? Wystarczy zgromadzić 70 osób, aby mieć prawie 100% szansy na to, że 2 osoby mają urodziny w tym samym dniu.

  3. Szansa na wybranie dnia dotychczas nie odnalezionego wynosi p i = (365 - i + 1)/365. Prawdopodobieństwo, że każdy urodził się innego dnia jest iloczynem każdego p i w danej grupie. Na koniec prawdopodobieństwo, że istnieje para dwóch osób urodzonych tego samego dnia liczymy poprzez zdarzenie przeciwne P(U) = 1 - P(U') = 1 - Π i = 1 ...

  4. Paradoks urodzin to matematyczna prawda, która stwierdza, że w grupie zaledwie 23 osób istnieje prawdopodobieństwo bliskie przypadkowi, konkretnie 50,7%, że co najmniej dwie z tych osób mają urodziny tego samego dnia. instagram story viewer.

  5. Celem ataku urodzinowego jest znalezienie kolizji funkcji haszującej. Jest to atak siłowy. U jego podstaw leży jednak paradoks dnia urodzin, który pozwala oczekiwać, że kolizja zostanie znaleziona znacznie szybciej niż sugerowałby to rozmiar przeciwdziedziny funkcji haszującej.

  6. Algorytm wykorzystuje paradoks dnia urodzin, mówiący, że aby znaleźć z prawdopodobieństwem większym niż ½ dwie liczby i przystające modulo wystarczy wylosować mniej więcej liczb.

  7. Co robić przed zajęciami? https://oki.org.pl/olimpiada-informatyczna-poziom-iiWszystkie zajęcia: https://oki.org.pl/harmonogram-zajec/Bądź na bieżąco! https:...