Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Żuk gnojowy ( Geotrupes (Geotrupes) stercorarius) – chrząszcz z rodziny gnojarzowatych i podrodziny Geotrupinae . Opis. Ciało owalne, sklepione, długości 16 do 25 mm, z wierzchu czarne lub czarnozielone, pod spodem niebieskofioletowe, niebieskie bądź niebieskoczarne. Głowa z guzkiem w części środkowej. Przedplecze z dużymi punktami po bokach.

  2. Żuk gnojowy to chrząszcz należący do rodziny gnojarzowatych. Dorasta do 2,5 cm długości ciała, które jest owalne, wysklepione z wierzchu czarne z granatowo-fioletowo-zielonym połyskiem. Na głowie znajduje się guzek w jej środkowej części oraz czułki zbudowane z 11 segmentów.

  3. 27 gru 2022 · Zwierzę, którym się dzisiaj zajmiemy jest dobrze znane na całym świecie. Jest to żuk gnojowy. Oprócz nazwy i zaskakującego „ładunku” istnieje wiele faktów dotyczących tego zwierzęcia, które opiszemy w tym artykule. Przeczytaj go, jeśli chcesz poznać wszystkie tajemnice żuka.

  4. Gatunek żyjącego w Polsce chrząszcza z rodziny gnojarzowatych ( Geotrupidae ). Do tej rodziny należy około 340 gatunków, z czego w Polsce występuje ich siedem (trzy są objęte ochroną gatunkową ). Żuk leśny jest gatunkiem pospolitym, powszechnie występuje w Polsce. Występowanie.

  5. Żuk gnojowy zwany też inaczej: żuk gnojarz, żuk leśny, gnojak, żuk gnojak (Geotrupes stercorarius) -- chrząszcz z rodziny gnojarzowatych (wcześniej traktowan...

  6. 13 lis 2023 · Dzikie zwierzeta w ogrodzie. 4 min czytania. Żuki te pełnią bardzo ważną rolę w ekosystemie. Oczyszczają i nawożą glebę więc warto zaprosić je do naszych ogrodów. Posłuchaj jak niezwykły żuczek gnojarz jest pomocny w ogrodzie.

  7. Biologia. Żuk gnojowy zamieszkuje bardzo różnorodne siedliska: lasy, polany i pastwiska. Spotykany na odchodach zwierząt roślinożernych, głównie na końskich ekskrementach. Aktywny głównie wieczorami. Lata nisko nad ziemią. Koprofag. Odżywia się odchodami przeżuwaczy.